Letecké muzeum Kbely otevírací doba

Vojenské letiště Praha Kbely hostí jedno z největších muzeí, které je v rámci své expozice zaměřeno na leteckou techniku. V současné době je toto muzeum považováno za největší letecké muzeum v celé Evropě a prvenstvím se může pyšnit dokonce i letiště Kbely. Kbely jsou totiž vůbec první leteckou základnou, která během Československa vznikla a v roce 1968 vzniklo oficiálně ono muzeum, které je dnes volně přístupné veřejnosti. Muzeum je umístěno v několika letištních hangárech – původně muzeum bylo jen v jednom z nich, dnes se však muzeum může pochlubit několika zaplněnými hangáry, které chrání naprosto unikátní a velmi zachovalou leteckou techniku.

Na jaké kousky se tedy můžete v Leteckém muzeu Kbely těšit a kdy sem můžete zavítat?

V současné době se muzeum může pochlubit celkem 275 letadly, z nichž valná většina patří k naprostým světovým unikátům a navíc jsou ve většině případů velmi zachovalé. Je velmi zajímavé, že v muzeu se nachází několik letadel, které jsou i v dnešní době naprosto schopné letu. Letadla jsou umístěna v několika hangárech avíce jak sto letadel je v současnosti umístěno v depozitářích. Nachází se zde převážně vojenská letecká technika a nejde přitom jen o letadla jako taková. Návštěvníci se mohou podívat například na letadlové motory, na letecká vyznamenání, stejnokroje, leteckou výzbroj a výstroj a další exponáty, které v běžném životě k vidění nejsou.

Pokud jde o letadla, která jsou i v dnešní době funkční, lze je spatřit při některých akcích dokonce i ve vzduchu. Zpravidla se jedná o různé letecké dny nebo slavnostní příležitosti, které přináší ideální možnost pro to, aby ukázaly, jakou jsou ozdobou muzea.

Do muzea je možné se podívat pouze v době letní sezóny a to konkrétně od května do října během každého dne s výjimkou pondělí, kdy jsou hangáry veřejnosti uzavřeny.